Сайти, присвячені Дивізії "Галичина"
------------------------------------------------
Brotherhood of former soldiers of the
1st Ukrainian Division of Ukrainian National Army
Сайт Братства колишніх Вояків 1 УД УНА (1-ої Української Дивізії Української Національної Армії) [ Братство ветеранів Дивізії «Галичина» ]
14th Grenadier Division SS Galicia (Nr. 1 Ukrainian)
[ Сайт "14-та Ґренадирська Дивізія СС Галичина" ] Велика колекція фотографій. Сайт містить матеріали не тільки про Дивізію, але й про інші українські збройні формації при німецькій та Axis-арміях, а також про українців в іншонаціональних формаціях.
 
 
 
 
Historical reenactment group 14th div. SS Galicia [група історичної реконструкціі Дивізії "Галичина"]
 
Ідея створення такої групи з'явилася в 2002 році. Це була перша спроба створення групи історичної реконструкції Дивізії "Галичина". Справа не проста: ініціаторам довелося цілий рік збирати потрібну інформацію, матеріали та засоби. Нарешті, весною 2003 року в Північній Америці було сформовано групу воєнно-історичної реконструкції 30. полка дивізії "Галичина". Групи діяла в 2003-2004 роках, в її складі було 4-6 осіб. Згодом розбилася з географічних причин. На сайті є чимало світлин з періоду діяльности групи.
 
Сайти, де вміщено окремі матеріали про Дивізію
--------------------------------------------------------------

Ukrainians in German and other Axis Formations UKRAINIANS IN GERMAN AND AXIS FORMATIONS  - англомовний сайт, присвячений історії українських збройних формацій часів Другої Світової війни. Леґіон полк. Сушка, Дружини Українських Націоналістів: леґіони "Нахтіґаль" і "Роланд", полк ім. Холодного Яру, Волинський Леґіон, Українське Визвольне Військо, Українське вільне козацтво, поліційні батальйони, Українська Національна Армія та ін. Окремі розділи сайту містять інформацію про українців у Вермахті, Люфтваффе, дивізіях Зброї СС, а також у різних парамілітарних формаціях. Рідкісні кольорові світлини того часу. Багато додаткових матеріалів. Англомовний сайт про Дивізію "Галичина" з попередньої секції є структурною частиною цього сайту.

Ostbataillon OSTBATAILLON  /Восточный батальон/  - російськомовний сайт про національні формації різних народів (українські, російські, білоруські, кавказькі, та ін.) при німецькій армії. Найбільше є матеріалів саме про українські національні формації. Український Леґіон полк. Сушка, "Нахтіґаль", "Роланд", "Волинь", Поліська Січ, Українське Визвольне Військо (УВВ), Дивізія "Галичина", помічники Люфтваффе, протипанцерна бриґада "Вільна Україна", Група "Б", Українська Національна Армія, та ін. Кожній формації присвячено окрему сторінку. Зокрема, сторінка Дивізії "Галичина" містить огляд історії Дивізії,
кілька світлин, а також дві підсекції:
1. хронологічний огляд боїв під Бродами (з мапою);
2. дивізійники-кавалери Залізного Хреста.

УКРАЇНА-РУСЬ  - український історичний сайт. Містить окремі фраґменти із книги Вольфа-Дітріха Гайке "Українська Дивізія «Галичина»", а також короткі публіцистичні статті - відгуки українців на безсоромну та безпідставну брехню і підступні наклепи на Українську Дивізію у псевдоісторичному кіні "SS in Britain" - див. підсекцію історичної бібліотеки сайту - заголовок: Хто і чому оббріхує Дивізію "Галичина"?

Інші web-ресурси за темою Другої світової війни
--------------------------------------------------------------

FELDGRAU  - дослідницький форум (feldgrau.net) і сайт (feldgrau.com) про німецьке військо
і національні збройні формування союзних з Німеччиною народів під час Другої світової війни.

REIBERT.info  - сайт з тематичними форумами. Однострої, нагороди та озброєння Вермахту і СС.

Waffen-SS.com: The Waffen-SS History, Equipment and Unifroms in World War II.  - солідний англомовний ресурс. Окрім заявлених у заголовку, на сайті є розділи Організація, Персоналії (Biographies), Фотоархів (Images), Пропаґанда (плакати і пісні - переважно в MIDI-форматі).
Щоправда, частина матеріалів сайту доступна тільки для членів - див. розділ Membership.

ИСТОРИЯ ТРЕТЬЕГО РЕЙХА  - Статті, Персоналії, Фотоархів, Прапори, Нагороди.

BRANDENBURG 800  - дуже якісний та об'єктивний російський сайт про спеціальну розвідчо-диверсійну формацію - полк "Бранденбурґ-800". (До речі, до його складу на початку німецько-совєтської війни 1941 р. входили українські леґіони "Nachtigall" та "Rolland"). На сайті висвітлено історію формування і бойових дій полку. Окремі розділи про вишкіл, особливості уніформи, виряд та озброєння. Фотоальбом, історична реконструкція полку, інші матеріали (дискусійні питання), і навіть відповіді автора на запитання. Одним словом, це такий сайт, де той хто цікавиться темою може знайти все, або майже все. - Інформативно!

COMRADES IN ARMS. Военно-исторический клуб  - сайт білоруської групи історичної реконструкції. Однострої. Фотоархів. Звертає увагу розділ "Тактика і Стратегія", де вміщено цікаві тексти (фраґменти з книг керівника групи Д.Тараса): Африканський корпус ген. Роммеля; Бойові нагороди (СССР, Німеччини, Італія); РОНА (т. зв. Бриґада Камінського, пізніша 29-та дивізія зброї СС); Операція "Weiss" - Вереснева кампанія 1939 р. Окремий розділ присвячено важким озброєнням: різновиди бомбовика JU 88, розвиток панцерної зброї в Німеччині, протилетунські і протипанцерні самоходи. Серйозний дослідницький сайт.

STALINGRAD MILITARY-HISTORICAL CLUB  /Военно-Исторический Клуб Сталинград/  - цікавий російський сайт, присвячений одній з найбільших та найважливіших баталій Другої світової - переламній для ходу війни битві під Сталінградом. На сайті висвітлено такі питання як склад військових угрупувань (ордебатай), озброєння, воєнні операції тощо. Мапи і документи. Фотогалерея. У розділі "Різне" подано списки Кавалерів Лицарського Хреста і Героїв Совєтського Союзу, а також інформацію про полонених і втрати комадного складу (генерали) обох сторін. В окремому розділі (Мемуари) представлено спомини учасників та очевидців битви. Є спеціальний розділ "Загадки", присвячений маловідомим питанням історії боїв під Сталінградом. Сайт має англомовну (stalingrad.by.ru) та російськомовну (stalingradrus.by.ru) версії.

ОХРАННЫЙ ОТРЯД. Сайт об истории, организации и униформе СС  - російський сайт про загальних німецьких СС-ів та Зброю СС. Надзвичайно інформативна сторінка. На сайті висвітлено історію організації німецьких СС-ів від її початків, подано інформацію про руни та їх ужиття в СС, біографії діячів Третього Райху. Дуже детальна інформація про уніформи та їх еволюцію, а також про нагороди і т.ін.

Українське військо у ХХ-ХХІ ст.  - історичний сайт. Перші визвольні змагання: 1914-1922. Міжвоєнний період: 1923-1938. Другі визвольні змагання: 1938-1950. Сучасне українське військо: з 1991. Командири українського війська. Українські військові формування. Бібліотека. Мапи та схеми, фотографії, музика, однострої, бібліографія. (На сайті є більше інформації, ніж це може здаватися з першого погляду).

ОУН-УПА: легенда спротиву  - сайт про Українську Повстанську Армію та збройне підпілля ОУН(б). Історія, Організація, Персоналії, Документи, Фотоархів, Квазіенциклопедія ОУН-УПА, Книжкова Полиця.

Шляхами молодости і боротьби  - вибрані розділи із книги спогадів Івана Стебельского. Цікава розповідь про вишкіл та участь у війні з Польщею у вересні 1939 р. Українського Леґіону полк. Сушка.

World War II in Ukraine  - англомовна web-директорія на сервері infoukes.com; книга Андрія Григоровича, містить багато різноманітної інформації про події в Україні під час Другої Світової війни.

Секція обміну посиланнями
------------------------------------

Тут вміщено ті сайти, які поставили посилання на нас з власної ініціативи. Віддячуємось...

Молодіжний Націоналістичний Конґрес  - навряд чи потребує коментарів.

Blood and Honour Ukraine  - Кров і Честь Україна; сайт відомої організації.

Domivka.net  - тепер уже відомий український національний портал. Подали до свого каталогу.

Ізборник  - також відомий як Літопис. Велика електронна бібліотека з унікальними текстами. Часто оновлюється.

Р.У.Н.  - Радикальний Український Націоналізм.